wp

İstanbul Kuyu Temizleme Firmaları


İstanbul Kuyu Temizleme Firmaları

İstanbul Kuyu Temizleme Firmaları

İstanbul kuyu temizleme, yer altı su kaynakları Türkiye’nin sahip olduğu jeopolitik konum ve coğrafi yapısı nedeniyle çok geniştir. Bu yer altı su kaynakları yağan yağmur ve karların suları ile beslenirler. Yer katmanları tarafından emilen bu yağmur ve kar suları yer altında bulunan boşluklarda birikir. Bu birikintilerin hacmi çok küçük olabileceği gibi tahmin edilemeyecek büyüklüklerde de olabilir. Aynı zamanda toprak katmanları tarafından emilen yağmur ve kar suları doğal filtreleme sisteminden de geçerek bir nevi yer yüzeyinde bulaşan atıklardan da arınır. Günümüzde birçok kişi ve kurum da bu yer altı su kaynaklarına ulaşmak ve kullanabilmek amacıyla su kuyusu açtırırlar. İstanbul kuyu temizleme firmaları arasında yılların verdiği tecrübe ve uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

İstanbul kuyu temizleme firmaları yer altı su kaynaklarına ulaşmak  ve var olan su kuyularını sağlıklı bir şekilde kullanmak isteyen kişi ve kurumlara bu konuda hizmet verir. Su kuyularının birden fazla çeşidi bulunur. Bu su kuyuları toprağın yapısına, kullanım amacına ve yer altı su kaynağının durumuna göre farklılık gösterir. Örneğin sondaj su kuyu yer altı su kaynağının kurulan ekipmanlar ile yer yüzeyine çıkmasını sağlarken artezyen su kuyusunda ise yer altı su kaynağı sahip olduğu basınç ile yer yüzeyine kendiliğinden çıkar. Drenaj su kuyusu ise bu ki su kuyusundan oldukça farklı bir işleve sahiptir. Yağan yağmur suları ya da oluşan su birikintileri viyadük, köprü, bina, işi yeri, tatil köyü ve daha birçok yapıya ve temele zarar verebilir. Oluşabilecek zararı önlemek amacıyla drenaj su kuyuları açılır. Açılan bu drenaj su kuyuları yağmur suları ya da su baskınlarında suyun kuyuda birikmesini sağlar. Bu sayede ev ve işyerlerini su basmadığı gibi diğer yapı temelleri de suya karşı korunmuş olur. İstanbul kuyu temizleme firmaları da var olan bu su kuyularının bakım ve temizlemesi aşamasında yer alır.

İstanbul Kuyu Temizleme Firmaları Ne İş Yapar?

Su kuyusuna hangi amaçla sahip olursanız olun zamanla karşılaşacağınız bir takım problemler olur. Bu problemlerin başında çamurlu ve bulanık su akması yer alır. Açılan su kuyusunun çeşidine ve kullanım miktarına göre akan su bir müddet sonra çamurlu ve bulanık akmaya başlar. Bu aslında kuyu sahibine bir uyarı olarak da görülür. Su kuyusunda çamurlu ya da bulanık su geliyor ise ilk etapta kuyu dibinde çamur ve tortu birikintisi olduğu akla gelir. Çeşitli sebeplerden dolayı kuyu dibinde çamur, kil, çakıl ya da tortu birikebilir. Kuyu temizleme işlemleri zamanında yapılmaz ise oluşan bu çamur ve kil zamanla su kuyusu ile yer altı su kaynağını birleştiren su yollarının tıkanmasına ve su kuyusundaki hacmin ve debinin ciddi oranda azalmasına neden olur. İstanbul kuyu temizleme firmaları bu aşamada devreye girerek su kuyusunun temizlenmesi aşamasında hizmet sunar. Kuyu temizleme işlemlerinin ardından su kuyularında ciddi oranda düzelme meydana gelir. Su miktarının artması ve bulanıklığın gitmesi gözle görülür değişikliklerin bazılarıdır.

Kimi zaman su kuyularında kullanılan ekipmanlar dolayısı ile oksitlenme meydana gelebilir. Oksitlenme metalin su ile zamanla temas etmesi sonucu meydana gelen bir kimyasal tepkimedir. Bu tepkime sonucunda insan sağlığına zararlı bakteriler oluşabildiği gibi oksitlenmiş su doğrudan da insan sağlığına zarar verebilir. Su kuyularında suyun oksitlendiğini ilk etapta anlamanız çok da mümkün olmaz. Bunun için düzenli kuyu bakımı yapılması ya da suya ilişkin analizlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Periyodik kuyu temizleme işlemleri yapan İstanbul kuyu temizleme firmaları sadece kuyudaki çamurlu su ya da tıkanıklıklar ile ilgilenmez. Aynı zamanda su kuyusunda kullanılan tüm ekipmanlar kuyu temizleme işlemi öncesinde yüzeye çıkarıldığı için bu ekipmanların bakımını da gerçekleştirir. İstanbul kuyu temizleme firmaları devamlı suyun içinde olan sondaj motoru, sondaj pompası ve daha birçok metal barındıran ekipmanı inceler. Metal yüzeylerinde oksitlenme tarzı bir durum ile karşılaşır ise duruma göre metal parçanın değişimini önerebileceği gibi oksitlenmenin temizlenmesini de sağlar. Periyodik kuyu temizleme işlemleri yapılan su kuyularında oksitlenme minimum seviyede görülür. Ayrıca zamanında temizleme işlemleri yapıldığı takdirde su kuyularının tıkanması, bakteri barındırması, oksitlenmesi ya da harici olarak kirlenmesi pek mümkün olmaz kuyu temizleme firmaları